«Kuru Kız» Ayfer Tunç

«Kuru Kız» Ayfer TunçYazar(lar) Ayfer Tunç
Kategori(ler) Roman
Yıl 2023
Sayfa 216

«Kuru Kız» Ayfer Tunç için özet (Açıklama)

Ayfer Tunç’un kaleme aldığı “Kuru Kız” romanı, okuyucuları dünyanın en güneyindeki şehir olan Ushuaia’ya götürüyor. Dünyanın sonundaki bu şehirde geçen hikâye, her şeyin belirsiz olduğu, sert iklimli bu yerde yaşayanların hayatlarını ve ilişkilerini mercek altına alıyor.

Dünyanın sonu adını taşıyan müzeler, deniz fenerleri, postaneler ve işletmelerle dolu Ushuaia, Antarktika’ya yakınlığı sebebiyle turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Romanın başkarakteri, bu ilginç şehrin atmosferine kapılır ve pasaportuna “Fin Del Mundo – Dünyanın Sonu” damgasını vurarak bu yerin sıradışılığını ölümsüzleştirir.

Ayfer Tunç, bu yenilikçi ve ezber bozan romanında, dünyanın en ücra köşesinde yaşayanların zorluklarını, çelişkilerini ve insanlığın karanlık yüzünü gözler önüne seriyor. “Kuru Kız”, tüm zamanların mağdurları üzerine, hayatın ironisini ve dünyanın şaka gibi olduğu gerçeğini anlatan etkileyici bir eser.

Okuyucuları taşranın karanlığından alıp dünyanın sonuna götüren “Kuru Kız”, şimdilik daha ötesi olmayan bir yolculuğa çıkarmak isteyenler için mükemmel bir seçim. Bu romanı okuyarak, Ushuaia’da yaşayan insanların hikâyelerini, yaşadıkları zorlukları ve hayata dair sürprizleri keşfedin.


Kütüphanemizde «Kuru Kız» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«Kuru Kız» Ayfer Tunç PDF E kitap indir

PDF

Rate article