Kurt Vonnegut «Kedi Beşiği»

«Kedi Beşiği» Kurt Vonnegut pdf indirYazar(lar) Kurt Vonnegut
Kategori(ler) Roman, Bilim-Kurgu, Edebiyat
ISBN 9789756006870
Yıl 2012
Sayfa 256

OKU KITAP INDIR

Kedi Beşiği kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Kurt Vonnegut’un eşsiz eseri “Kedi Beşiği”, modern insanın deliliklerine dair bir başyapıt olarak öne çıkıyor. Kitap, gezegenin sonunu konu alan apokaliptik bir öykü sunarken, kara mizahla örülü bir gelecek tasavvuruyla da dikkat çekiyor.

Hikaye, baş karakterin gençliğindeki deneyimlerini anlatıyor. İki kadın, 3000 litre içki ve 250.000 sigara gibi olağanüstü detaylarla başlayan macera, “Dünyanın Sona Erdiği Gün” adını taşıyacak bir kitabın malzemelerini toplamaya başladığı noktada odaklanır. Graham, Hıristiyan olduğu dönemlerde malzeme toplamaya başlamıştır; ancak sonradan Bokononculuk adını taşıyan felsefeye yönelir. Bokononculuk, insanlığın takımlar halinde hareket ettiğine inanır ve bu takımları “karass” olarak adlandırır. Graham’ın hikayesi, onu kendi karass’ına yönlendiren olayları ve “Dünyanın Sona Erdiği Gün” adını taşıyan kitabı yazma sürecini anlatır.

Kurt Vonnegut’un eseri, edebiyat dünyasında dönüşüme neden olan bir kitap olarak bilinir. Modern insanın absürt ve çoğu zaman anlam veremediği durumlarla başa çıkma biçimini inceleyen “Kedi Beşiği”, okurlara derinlemesine bir düşünme fırsatı sunar. Edebiyat tutkunları için kaçırılmayacak bir eser olan “Kedi Beşiği”, Vonnegut’un diğer eserleriyle birlikte edebiyat dünyasında yerini sağlamlaştırıyor.


Kurt Vonnegut «Kedi Beşiği» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Kurt Vonnegut «Kedi Beşiği» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Kurt Vonnegut «Kedi Beşiği» online kitap pdf türkçe oku