Ursula K. Le Guin «Karanlığın Sol Eli»

«Karanlığın Sol Eli» Ursula K. Le Guin pdf indirYazar(lar) Ursula K. Le Guin
Kategori(ler) жанры
ISBN 9789755390444
Yıl 2010
Sayfa 254
OKU KITAP INDIR

Karanlığın Sol Eli kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Ursula K. Le Guin’in “Karanlığın Sol Eli” adlı kitabı, bilim-kurgu türünün klasikleri arasına hızla girmiş ve Hugo ile Nebula gibi prestijli ödülleri kazanmıştır. Kitap, dünyamıza oldukça benzeyen fakat cinsiyet kavramının farklı işlediği Kış adlı bir gezegende geçmektedir. Bu gezegende, tüm sakinler çift cinsiyetlidir ve cinsiyet kimliği statü aracı olarak kullanılmamaktadır. Her birey, hormonal durumlarına göre belirli bir dönemde erkek ya da kadın olmaktadır. Bu durum, insan düşüncesindeki ikiliği azaltmış ve insanlığın geleneksel güç dengelerini sorgulamıştır.

Kış gezegenine bir gün uzaydan bir erkek elçi gelir ve gezegenler birliğine katılmalarını ister. Elçinin gelişiyle birlikte yerli halk ile yabancılar arasında, erkek ile dişi arasında, benzerlik ile farklılık arasında ilişkiler ve çatışmalar yaşanmaya başlar. Kitap, okuyucularını zihinsel olarak zorlayan ve farklı bir gelecek düşüncesine götüren bir yolculuğa çıkarır.

Ursula K. Le Guin’in bu eseri, hayal gücünü zorlamayı seven herkes için harika bir seçenektir. “Karanlığın Sol Eli”, bilim-kurgu türünde başyapıtlardan biri olarak öne çıkar ve okuyucularına derin düşünce ve keşif fırsatı sunar.


Ursula K. Le Guin «Karanlığın Sol Eli» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Ursula K. Le Guin «Karanlığın Sol Eli» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Ursula K. Le Guin «Karanlığın Sol Eli» online kitap pdf türkçe oku

Rate article