Milton Friedman «Kapitalizm Ve Özgürlük»

«Kapitalizm Ve Özgürlük» Milton Friedman pdf indirYazar(lar) Milton Friedman
Kategori(ler) Araştırma-İnceleme
Sayfa 116
OKU KITAP INDIR

Kapitalizm Ve Özgürlük kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Milton Friedman’ın etkileyici eseri “Kapitalizm ve Özgürlük”, ekonomi ve siyasetin kesişim noktasında çarpıcı bir analiz sunuyor. 1962 yılında yayınlandığında, Amerika’nın Büyük Buhran’ın izlerini taşıdığı bir dönemde, Friedman devlet müdahalesinin ekonomiye ve topluma getirdiği olumsuz sonuçlara dikkat çekiyor.

Kitap, rekabetçi kapitalizmin teorik ve pratik üstünlüklerini vurgulayarak ekonomik ve siyasi özgürlük arasındaki bağlantıyı açıklıyor. Friedman, devlet müdahalesinin uluslararası ticaretten eğitim sistemine, gelir dağılımından sosyal refah politikalarına kadar pek çok alanda negatif etkilerini inceliyor ve çözüm önerileri sunuyor.

“Kapitalizm ve Özgürlük”, 20. yüzyılın en etkili kitaplarından biri olarak kabul ediliyor. Kitap, onlarca dile çevrilerek dünya genelinde geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmış ve birçok ülkenin iktisat politikasını etkilemiştir. Milton Friedman’ın 1976 yılında Nobel İktisat Ödülü almasında da önemli bir rol oynamıştır.

Bu kitabı okuyarak, rekabetçi kapitalizmin perspektifinden önemli ekonomik ve siyasi konuları daha iyi anlayacak ve Friedman’ın derinlemesine analizlerinden ve çözüm önerilerinden faydalanacaksınız.


Milton Friedman «Kapitalizm Ve Özgürlük» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Milton Friedman «Kapitalizm Ve Özgürlük» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Milton Friedman «Kapitalizm Ve Özgürlük» online kitap pdf türkçe oku