Jane Austen «Aşk ve Gurur»

Jane Austen «Aşk ve Gurur» pdf indirYazar(lar) Jane Austen
Kategori(ler) Roman
Yıl 2019
Sayfa 456

OKU KITAP INDIR

Aşk ve Gurur kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

İngiliz yazar Jane Austen’in unutulmaz eseri Aşk ve Gurur, dünya klasiklerinin en sevilen romanları arasında yer alıyor. İlk baskısı 1813 yılında yapılan eser, yayımlanmasının ardından geçen 200 yılı aşkın zamana rağmen okur kitlesini genişletmeye devam ediyor. Yazarının hayatından izler taşıyan roman, okurlarına romantizm dolu bir gerçekliğin kapılarını aralıyor.

Döneminde Çığır Açan Bir “Aşk” ve “Kadın” Temsili

Austen’in 1796-1797 yıllarında First Impressions (İlk İzlenimler) adıyla kaleme aldığı Aşk ve Gurur, okurlarıyla tamamlanmasının üzerinden 16 yıl geçtikten sonra buluştu. 19’uncu ve 20’nci yüzyıllarda kadın yazarlara sıcak bakılmadığı için Austen, eserlerini By a Lady takma adıyla yayımladı ve dönemin edebiyat dünyasında fırtınalar kopardı.

İlk olarak Pride and Prejudice (Gurur ve Önyargı) adıyla yayımlanan eser, Türkçe’ye 1947 yılında kazandırıldı. Kitap, ilk çevirisini takip eden yıllarda Türk okurlarının karşısına Aşk mı Gurur mu?, Gurur ve Aşk, Gurur ve Önyargı gibi farklı adlarla çıktı. Yapıt, günümüzde ise okurlarına Aşk ve Gurur adıyla ulaşıyor.

Jane Austen, 41 yıllık kısa ömrüne sığdırdığı güçlü eserleriyle tüm zamanların en başarılı kadınları arasında gösteriliyor. Yazarın, ikinci kitabı olan Aşk ve Gurur’u kaleme aldığı sıralarda, kötü sonla biten bir aşk macerası yaşadığı biliniyor. Eserinde kendi yaşamından yola çıkan yazarın yaşadığı düş kırıklıklarının aksine, roman mutlu bir sonla tamamlanıyor.

Kibir ve Aşkın Sonsuz Çekişmesi

Aşk ve Gurur,Fitzwilliam Darcy adlı varlıklı bir adam ile orta sınıf bir ailenin kızı olan Elizabeth Bennett’ın arasındaki çekişmeli aşkı konu alıyor. Birbirine tamamen zıt olan bu iki karakterin en büyük ortak yanlarını ise birbirlerine karşı gururlu ve önyargılı tutumları oluşturuyor. Ancak aralarındaki çekim ve yaşadıkları olaylar, aşkın tüm duygulara üstünlüğünü her ikisinin de kabul etmesini sağlıyor. Aşkın yanı sıra dönemin sosyal şartlarını da incelikle işleyen eser, birey ve toplum ilişkisini sorgulaması bakımından da okurlarının ufkunu tazeliyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Dünyanın neresine giderseniz gidin, Aşk ve Gurur’u çok satanlar listelerinde görebilirsiniz. Bu başyapıt niteliğindeki eseri hala okumadıysanız hemen şimdi sipariş verin, dünyanın en ünlü inatçı aşıklarıyla tanışmanın tadını siz de çıkarın. Aşk ve Gurur ile birlikte keyifle okuyacağınız diğer birçok ölümsüz eser, Dünya Klasikleri kategorisinde sizi bekliyor!


Jane Austen «Aşk ve Gurur» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Jane Austen «Aşk ve Gurur» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Jane Austen «Aşk ve Gurur» online kitap pdf türkçe oku