Jack London «Demir Ökçe»

Jack London «Demir Ökçe» pdf indirYazar(lar) Jack London
Kategori(ler) Edebiyat, Roman
Yıl 2019
Sayfa 262

OKU KITAP INDIR

Demir Ökçe kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Demir Ökçe, özgün adı ile -The İron Heel- ABD’li yazar Jack London tarafından ilk kez 1908’de yayınlanan olumsuz yaklaşımlı ütopik bir romanıdır.

ABD’li olmasına karşın serserilikten gezgin işçiliğe, doklarda hamallık yapmaktan gemi işçiliğine hemen her türlü işte çalışmış olan Jack London; sosyalist eğilimli bir yazardı.

Çok satan romanları sayesinde kendisi de zengin biri olana kadar oligarkların ezici gücü altında ezilmiş olan Jack London; bu romanında kapitalist sistemin ezici gücü ve sömürüsünden söz ederken, bencillik duygusunun ortadan kalkmadıkça ideal sosyalizmin de bir düş olduğunu vurgulamaya çalışmıştır.

Birleşik Devletler’de oligarşi tiranlığının kronik yükselişini anlatırken; modern negatif ütopyalardan en ilki olma özelliğini de göstermiş, sosyalist görüşlerini açıkça ortaya koymuştur.

Bu romanı; faşist yapılanma ve kapitalizmin ürünü oligarkların, “Dünyayı nasıl vahşete sürükleyeceğini ve bunun karşısındaki devrimci duruşun nasıl olması gerektiğini“ kurgusal olarak anlatmaktadır.


Jack London «Demir Ökçe» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Jack London «Demir Ökçe» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Jack London «Demir Ökçe» online kitap pdf türkçe oku