«İnsanlığımı Yitirirken» Osamu Dazai

«İnsanlığımı Yitirirken» Osamu DazaiYazar(lar) Osamu Dazai
Kategori(ler) Roman
Yıl 2023
Sayfa 128

«İnsanlığımı Yitirirken» Osamu Dazai için özet (Açıklama)

Yirminci yüzyıl Japon edebiyatının usta yazarı Osamu Dazai’nin en çok okunan eserlerinden “İnsanlığımı Yitirirken”, başarısız bir yaşam süren ve topluma uyum sağlayamayan bir karakterin iç dünyasına sürükleyici bir yolculuk sunuyor. Bu roman, yazarın intiharından kısa bir süre önce tamamladığı ve kendi yaşamıyla paralellikler taşıyan etkileyici bir yapıt olarak kabul edilir.

Oba Yozo adındaki aristokrat bir ailenin oğlunun yaşamını anlatan bu hikâye, içinde bulunduğu toplumdan kopuk, başarısız ve her adımında hayal kırıklığı yaratan bir karakterin kendini anlatması üzerine kurulu. Yozo, çocukluğundan beri kendini başarısızlık abidesi olarak görmekte ve hem evde hem de okulda “soytarı” rolüyle var olmaya çalışmaktadır.

Roman, üç bölümden oluşan bir itiraf niteliğindeki hatıratında, alkolizmle, geyşalarla ve sonuçsuz kalan intiharlarla dolu bir yaşamı anlatırken, okuyucuyu bu karmaşık duygu dünyasına sürükler. Osamu Dazai’nin “İnsanlığımı Yitirirken” adlı kitabı, edebiyat dünyasında uzun yıllara yayılan intihar mektubunun son bölümü olarak kabul edilir.

Edebiyatseverler için büyüleyici ve duygusal bir yolculuk vaat eden “İnsanlığımı Yitirirken”, Oba Yozo’nun yaşamındaki gerçek ve içten duyguları keşfetmek isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir eser. Bu romanın sayfalarında, Yozo’nun yaşadığı acıları, başarısızlıkları ve kendine dair gerçekleri daha yakından anlayabilecek, belki de kendi hayatınızda karşılaştığınız zorluklarla nasıl başa çıkabileceğinize dair fikirler edineceksiniz.


Kütüphanemizde «İnsanlığımı Yitirirken» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«İnsanlığımı Yitirirken» Osamu Dazai PDF E kitap indir

PDF

Rate article