Moliere «Hastalık Hastası»

«Hastalık Hastası» Moliere pdf indirYazar(lar) Moliere
Kategori(ler) Dünya Klasikleri, Edebiyat, Tiyatro
ISBN 9756870532
Yıl 2010
Sayfa 139
OKU KITAP INDIR

Hastalık Hastası kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Moliere’in “Hastalık Hastası” adlı eseri, normal bir komedi kalıbı içinde, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahiptir. Ancak Moliere, bu eserinde sıra dışı bir yaklaşım benimsemiş ve kara mizahın derinliklerine inmiştir. İnsan doğasını, özellikle de kıskançlık gibi karanlık duyguları incelerken, karakterlerinin reflekslerini ustalıkla işlemiştir.

Eserde, insanın en temel duygularından biri olan kıskançlık, bir sinek gibi iğnesini saplayarak karakterleri harekete geçirir. Moliere, bu kıskançlığın bir kişinin bencil ve hassas doğasını nasıl etkilediğini ustalıkla betimler. Kıskançlık, karakterlerin cılız bacaklarını titretmeye başlayan bir bencillik refleksi gibi çalışır.

“Hastalık Hastası”, sadece bir komedi değil, aynı zamanda insan doğasının derinliklerine inen bir analizdir. Moliere’in ustalığıyla işlenen bu eser, okuyucuyu karakterlerin duygusal dünyasına çekerken, aynı zamanda insanın karmaşık doğasını da keşfetmeye davet eder.


Moliere «Hastalık Hastası» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Moliere «Hastalık Hastası» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Moliere «Hastalık Hastası» online kitap pdf türkçe oku