Halil İnalcık «Kuruluş Dönemi Osmanlı Sultanları»

Halil İnalcık «Kuruluş Dönemi Osmanlı Sultanları»Yazar(lar) Halil İnalcık
Kategori(ler) Tarih
Yıl 2023
Sayfa 350

Kuruluş Dönemi Osmanlı Sultanları kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Kuruluş Dönemi Osmanlı Sultanları” adlı eser, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemini ve bu dönemde hüküm sürmüş yedi sultanın hayatını mercek altına alıyor. Tarih alanında dünya çapında tanınmış bir otorite olan Halil İnalcık, Osmanlı tarihine dair derinlemesine bir bakış açısı sunuyor. Kitap, Osmanlı Devleti’nin askerî ve siyasi gelişmelerini, sultanların kişisel ve yönetimsel özelliklerini bilimsel bir anlatımla ele alıyor.

Yazar, çalışmalarında birçok farklı kaynaktan yararlanmıştır. Bu kaynaklar arasında daha önce pek kullanılmamış olan Osmanlı ve Bizans dönemi kronikleri, vakfiyeler gibi erken dönem belgeleri bulunmaktadır. Ayrıca, Halil İnalcık, Doğulu ve Batılı kaynakları titizlikle inceleyip, toponimik-topografik ve arkeolojik alan araştırmalarıyla görüşlerini desteklemekte, Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarını ve bu dönemin siyasi atmosferini detaylı bir şekilde analiz etmektedir.

Kitap, Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı bu kritik dönemi, sultanların kişisel hikâyeleri üzerinden ele alarak, okuyuculara tarihi olayların ardındaki insanları ve karar mekanizmalarını anlamaları için benzersiz bir fırsat sunar. Bu eser, Osmanlı tarihine ilgi duyan araştırmacılar, akademisyenler ve tarihseverler için değerli bir kaynak niteliğindedir.


Halil İnalcık «Kuruluş Dönemi Osmanlı Sultanları» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Halil İnalcık «Kuruluş Dönemi Osmanlı Sultanları» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

  1. Sucuk

    Güzel

    Cevapla