Halide Edib Adıvar «Ateşten Gömlek»

Halide Edib Adıvar «Ateşten Gömlek» pdf indirYazar(lar) Halide Edib Adıvar
Kategori(ler) Türk Klasikleri, Roman
Yıl 2023
Sayfa 253

OKU KITAP INDIR

Ateşten Gömlek kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Halide Edib Adıvar’ın başyapıtı “Ateşten Gömlek”, sizi tarihin derinliklerine götürecek bir yolculuğa davet ediyor. Bu unutulmaz eser, Türk Kurtuluş Savaşı’nın çalkantılı dönemini, bir aşk hikayesi üzerinden anlatıyor.

Romanın merkezinde, İstanbul’da başlayan ve Anadolu’ya uzanan bir aşk bulunuyor. Genç ve güzel Selma ile öğretmen İhsan Bey arasındaki tutkulu ilişki, savaşın gölgesinde sınavdan geçer. İhsan Bey’in Anadolu’ya atanmasıyla, Selma da onunla birlikte bu zorlu coğrafyaya gitmek zorunda kalır.

Anadolu’da Selma, milli mücadelenin içinde bulur kendini. Savaşın yıkıcı etkilerine tanıklık ederken, aynı zamanda İhsan Bey’in de savaşta olduğunu öğrenir. Bu romanda, Selma’nın sevgilisini arayışı ve savaşın acımasız gerçekleri anlatılıyor.

“Ateşten Gömlek”, tarihsel bir perspektif sunarak, milli mücadele dönemini, insanların yaşadığı zorlukları ve fedakarlıkları açık bir dille aktarıyor. Aynı zamanda, aşk, aile, toplumsal dinamikler ve milli mücadele gibi çeşitli temaları ele alarak, okuyuculara derin düşündürüyor.

Halide Edib Adıvar, bu başyapıtında tarihi olayları ve insanların deneyimlediği zorlukları anlatırken, aşkın ve sevginin gücüne de vurgu yapıyor. Bu kitap, sadece bir aşk hikayesi değil, aynı zamanda Türk milletinin kahramanlık destanını da içinde barındırıyor.

Eğer tarihi bir yolculuğa çıkmak ve aşkın sıcaklığını savaşın soğukluğunda bulmak istiyorsanız, “Ateşten Gömlek” tam da size göre bir kitap.


Halide Edib Adıvar «Ateşten Gömlek» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Halide Edib Adıvar «Ateşten Gömlek» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Halide Edib Adıvar «Ateşten Gömlek» online kitap pdf türkçe oku

Rate article