Halid Ziya Uşaklıgil «Aşk-ı Memnu»

Halid Ziya Uşaklıgil «Aşk-ı Memnu» pdf indirYazar(lar) Halid Ziya Uşaklıgil
Kategori(ler) Edebiyat, Roman
Yıl 2021
Sayfa 391

OKU KITAP INDIR

Aşk-ı Memnu kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Halid Ziya Uşaklıgil’in, yayımlandığı ilk günden bu yana en çok ilgiyi toplamış eseri hiç şüphesiz Aşk-ı Memnu’dur. Karamsarlık, umut ve vicdan azabının kol kola gezdiği satırlarda yazar, yasak bir aşk hikâyesini konu alır. Romanı, çağdaşlarından ayıran yönü, olaylarla birlikte kişilik tahlillerine de geniş yer vermesidir. Uşaklıgil’in olgunluk dönemine ait Aşk-ı Memnu’su için zıtlıkların birleşimi demek yanlış olmaz. Sevgi, nefret, haset, erdem ve hırs arasında salınan bir sarkaçta sallanan Bihter, gitgide yalnızlaşan Nihal’le gün ve gece gibi zıttır. Olgun ve müşfik Adnan Bey, züppe yeğeni Behlül’ün tam tersi bir karaktere sahiptir. Fakat bunlara rağmen bir insana “kötü” demeden önce yaşadıklarına bakmayı salık veriyor roman. Zaten kahramanların kişisel tarihine baktığımızda, bir insan hakkında kesin yargılarda bulunmanın imkânsızlığı ortaya çıkıyor.


Halid Ziya Uşaklıgil «Aşk-ı Memnu» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Halid Ziya Uşaklıgil «Aşk-ı Memnu» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Halid Ziya Uşaklıgil «Aşk-ı Memnu» online kitap pdf türkçe oku