Tommasso Campanella «Güneş Ülkesi»

«Güneş Ülkesi» Tommasso Campanella pdf indirYazar(lar) Tommasso Campanella
Kategori(ler) Felsefe-Düşünce
Sayfa 132
OKU KITAP INDIR

Güneş Ülkesi kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Tommasso Campanella’nın “Güneş Ülkesi” adlı eseri, acılarla yoğrulmuş bir hayatın özlemlerini dile getiren bir filozofun gözünden döneminin buhranlarını ve umutlarını keşfetme fırsatı sunar.

Bu ütopya eseri, 17. yüzyıl Avrupası’nda kaleme alınmış ve bir hapishane hücresinde yazılmıştır. Astroloji, felsefe, okültizm, teoloji, sosyoloji, ekonomi, siyaset, strateji gibi alanlarda fikirler içeren eser, o dönemde düşüncelerinden dolayı hırpalanan bir filozofun bakış açısını yansıtır.

“Güneş Ülkesi”, çağlarüstü bir niteliğe sahiptir ve günümüzün ütopya hayallerini içerir. Yöneticilerin aydın kişiler olduğu, en yüksek yöneticinin filozof bir rahip olduğu bir dünyada, her birey topluma yararlı bir görev üstlenir. Özel mülkiyet yasaklanmış ve her şey ortaktır.

Bu kitabı okuyarak, döneminin düşünce dünyasına ve felsefi tartışmalarına derinlemesine bir bakış açısı kazanacak ve güncel ütopya kavramlarını da keşfedeceksiniz. Tommasso Campanella’nın etkileyici ütopya eseri, okuyucuları düşündürürken, insan toplumunun ideal bir düzenini hayal etmeye teşvik ediyor.


Tommasso Campanella «Güneş Ülkesi» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Tommasso Campanella «Güneş Ülkesi» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Tommasso Campanella «Güneş Ülkesi» online kitap pdf türkçe oku