Honore De Balzac «Goriot Baba»

Honore De Balzac «Goriot Baba» pdf okuYazar(lar) Honore De Balzac
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9789750516351
Yıl 2017
Sayfa 370

OKU KITAP INDIR

Goriot Baba kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

On dokuzuncu yüzyıl Fransa’sında, Paris’te, Goriot Baba adında bir adam yalnız yaşamaktadır. Goriot Baba iki kızı olan bir dul babasıdır ve kızlarından biri ona sürekli olarak borç para vermektedir. Ama Goriot Baba’nın zenginlikleri azalmaktadır ve kızları onu dışlarlar. Romanın ana karakteri, Goriot Baba’nın kaldığı aynı evde yaşayan Eugène de Rastignac’dır.

Rastignac, üst sınıftaki hayatın tadını çıkarmak isteyen bir gençtir ve Paris’in toplumuna uyum sağlamak için her şeyi yapmaya hazırdır. Goriot Baba, Rastignac’a kendi hayat hikayesini anlatır ve ona iki kızının yarattığı acılardan bahseder. Rastignac, Goriot Baba’nın kızlarına olan nefretini paylaşmaya başlar ve kendisi de bir üst sınıf insanı olmak için mücadele etmeye karar verir.

Goriot Baba, Balzac’ın İnsanlık Komedyası adlı eserinin bir parçasıdır ve yoksulluk, aşk, para ve insan doğasının diğer temalarını ele almaktadır. Balzac, bu eserde toplumsal yapının ve hiyerarşinin eleştirisi yaparken, okuyuculara aynı zamanda birçok karakterin iç dünyasını da keşfetme fırsatı veriyor.

Goriot Baba, Fransız edebiyatının en önemli eserlerinden biridir ve dünya edebiyatına da büyük katkıda bulunmuştur. Kitabın okuyucuları, Balzac’ın betimlemeleri ve karakterlerin duygusal derinliğiyle kendilerini 19. yüzyıl Paris’inde hissedeceklerdir. Kitabın e-kitap formatları, okuyuculara kolaylık sağlamak için mevcuttur ve kitap okuma deneyimlerini daha da geliştirmek için hercai kitap oku seçenekleri de mevcuttur. Kitabı ücretsiz olarak indirip okumak isteyenler için de PDF, MOBI ve EPUB formatlarında sunulmaktadır.


Honore De Balzac «Goriot Baba» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Honore De Balzac «Goriot Baba» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Honore De Balzac «Goriot Baba» online kitap pdf türkçe oku

Rate article