Gavin Francis «İnsan Vücuduna Seyahat»

Gavin Francis «İnsan Vücuduna Seyahat» pdf indirYazar(lar) Gavin Francis
Kategori(ler) Bilim
Yıl 2021
Sayfa 272

OKU KITAP INDIR

İnsan Vücuduna Seyahat kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Muhteşem… Bunun gibi bir kitap okumadım.”
John Berger

“…sinir kasa, kas kirişe, kiriş ise sağduyuya uyar.
Ve sağduyu, ruhun makamıdır.”
Leonardo da Vinci

Vücudumuzu yakından tanıdığımızı zannederiz ama insan bedeni aslında çoğumuz için keşfedilmemiş topraklardır. Kaçımız kalbin insan refahıyla nasıl bir bağlantısı olduğunu biliyor? Ya da epilepsi nöbetlerinin beyni nasıl etkilediğini? Veya ayağın insanlık açısından neden belirleyici rol üstlendiğini? Ödüllü yazar Gavin Francis İnsan Vücuduna Seyahat’te okurları bedenin saklı kalmış patikalarında gizemli bir yolculuğa çıkarırken organlarımızın mucizevi işleyişini anlamamızda bize rehberlik ediyor.

Cerrah, acil tıp uzmanı ve aile hekimi olarak edindiği tecrübelerden yola çıkan Francis hastalarının öykülerini, tıp tarihi, felsefe ve edebiyatla harmanlayarak insan vücudunu hastalıkta ve sağlıkta, yaşarken ve ölürken anlatıyor. İnsan Vücuduna Seyahat özünde insan olmanın anlamına dair derin düşünceler barındıran, vücudunuza bakış açınızı değiştirecek şiirsel ve dokunaklı bir kitap.


Gavin Francis «İnsan Vücuduna Seyahat» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Gavin Francis «İnsan Vücuduna Seyahat» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Gavin Francis «İnsan Vücuduna Seyahat» online kitap pdf türkçe oku

Rate article