Esra Çanlı «Kırmızı Anahtar»

Esra Çanlı «Kırmızı Anahtar» pdf indirYazar(lar) Esra Çanlı
Kategori(ler) Roman
Yıl 2022
Sayfa 453

OKU KITAP INDIR

Kırmızı Anahtar kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Yaklaşık 7 yıl boyunca dijital bir platform üzerinden 93 bölüm halinde yayınlanan Kırmızı Anahtar serisi, geniş kitleleri yakalayarak 3,5 milyondan fazla okunma sayısına ulaştı. Gerçekleşen final bölümünün ardından kapsamlı bir revizyona alınan ve tüm bölümleri yeni baştan yazılan kurgu, Mart 2022 itibariyle ise kitap halinde derlenerek okuyucusuyla buluşmaya başladı.
Yazar, seriler halinde yayınlanacak Kırmızı Anahtar’ın bu ilk kitabında, Deniz isminde gazeteci bir genç kızın gözünden distopik bir Türkiye modeli çiziyor. Yer yer kara mizaha varan anlatımların olduğu, basmakalıp düşüncelerin başkarakterler tarafından sarkastik bir dille eleştirildiği kitap, siyasi ve toplumsal bir yozlaşmanın içinde filizlenen sarsıcı bir aşk hikayesine odaklanıyor.

O, tüm Türkiye’de aranan bir kanun kaçağı, izi sürülemeyen bir hacker… Kimine göre hain, kimine göre kahraman…
Kamuoyunca bilinen kod adıyla; “Redkey”
Türkiye’deki aktif tüm sosyal medya hesaplarını ele geçirerek ülke tarihinin en büyük siber saldırısını gerçekleştiren Redkey, yayınladığı bir manifestoyla “Şahbozanlar” diye tanımladığı bir güruha savaş açtığını ilan eder. Eylemlerinin sebebini, ülkede çöken adalet sistemine karşı bir başkaldırı olarak açıklayan Redkey, kısa süre içinde, suçlu olduğunu iddia ettiği şahısları yakalayıp boyunlarına kırmızı bir anahtar takarak emniyet güçlerine teslim etmeye başlar. Yüzü ve kimliği kimse tarafından bilinmeyen bu anti-kahramanın yolu bir gün, kendi halinde yaşayan gazeteci Deniz’le kesiştiğinde ise olaylar gelişir.
Hikaye, kendini, belirli kalıp ve takıntıların içine hapseden gazeteci kız Deniz’in ağzından anlatılıyor. Genç kız, tekdüze giden hayatına bir anda giren ve tüm yaşantısını tepetaklak eden yabancı bir adamın üzerinden, kendi iç dünyasıyla hesaplaşmaya başlıyor.


Esra Çanlı «Kırmızı Anahtar» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Esra Çanlı «Kırmızı Anahtar» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Esra Çanlı «Kırmızı Anahtar» online kitap pdf türkçe oku

Rate article