Prof. Dr. Ahmet Taşağıl «Eski Türk Tarihi»

«Eski Türk Tarihi» Prof. Dr. Ahmet Taşağıl pdf indirYazar(lar) Prof. Dr. Ahmet Taşağıl
Kategori(ler) Tarih
Yıl 2023
Sayfa 256

Eski Türk Tarihi kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın kaleme aldığı “Eski Türk Tarihi”, Türklerin kökenlerinden yönetim sistemlerine ve Çin ile ilişkilerine kadar uzanan geniş bir yelpazede bilgi sunan etkileyici bir eserdir. Bu kitap, Orta Asya’dan Tuna Nehri’ne kadar uzanan geniş coğrafyada Türklerin izini sürmek isteyen herkes için bir davet niteliğindedir.

Eser, Türklerin kökenine dair bilinmeyenleri açığa çıkarırken, yönetim sistemlerini ve Çin ile olan ilişkilerin gelişimini detaylı bir şekilde ele alıyor. Ergenekon efsanesinden Göktürklerin devlet kuruluşuna, İpek Yolu’nun doğuşundan Türk dünyasının 15. ve 16. yüzyıldaki durumuna kadar Türk tarihine dair önemli olaylar ve şahsiyetler bu kitapta yer alıyor.

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın yıllar süren çalışmalarının bir ürünü olan bu eser, Türk tarihine dair eksiksiz ve çarpıcı bir tablo sunuyor. Eğer Türk tarihine dair meraklıysanız ve bu büyük coğrafyada Türklerin izini sürmek istiyorsanız, “Eski Türk Tarihi” adlı bu değerli kitabı mutlaka okumalısınız. Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın derin bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak, Türk tarihinin heyecan verici ve gizemli dünyasına adım atabilirsiniz.


Prof. Dr. Ahmet Taşağıl «Eski Türk Tarihi» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl «Eski Türk Tarihi» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

  1. Enes Karmil

    Harika bir kitap

    Cevapla