«Eski Türk Tarihi» Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

«Eski Türk Tarihi» Prof. Dr. Ahmet TaşağılYazar(lar) Prof. Dr. Ahmet Taşağıl
Kategori(ler) Tarih
Yıl 2023
Sayfa 256

«Eski Türk Tarihi» Prof. Dr. Ahmet Taşağıl için özet (Açıklama)

“Eski Türk Tarihi” adlı eseriyle Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Türklerin kökenlerine, yönetim şekillerine ve Çin ile olan ilişkilerine ışık tutuyor. İslâm öncesi Türk tarihi üzerine yapılan bu kapsamlı çalışma, okuyucularını Orta Asya’dan Tuna’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada Türklerin izini sürmeye davet ediyor.

Bu etkileyici kitap sayesinde Türklerin kökenine dair bilinmeyenleri öğrenecek, yönetim şekillerini keşfedecek ve Çin ile olan ilişkilerinin nasıl geliştiğini anlayacaksınız. Eski Türk tarihindeki önemli şahsiyetler ve olaylar hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu eserde bulabileceksiniz.

Ergenekon efsanesinin yer aldığı, Göktürklerin kurduğu devletin etkilerinin ve İpek Yolu’nun doğuşunun anlatıldığı “Eski Türk Tarihi”, Türk tarihine meraklı herkesin okuması gereken değerli bir kaynak.

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın 1981’den beri üzerinde çalıştığı ve kaleme aldığı bu benzersiz eser, Türk dünyasının 15. ve 16. yüzyıldaki durumunu anlatarak, Türk tarihine dair eksiksiz ve çarpıcı bir tablo sunuyor.

Türk tarihine dair merak ettiğiniz soruların yanıtlarını arıyorsanız ve Orta Asya’dan Tuna’ya kadar Türklerin izini sürmek istiyorsanız, “Eski Türk Tarihi” adlı bu değerli kitabı mutlaka okuyun. Türk tarihinin derinliklerinde gizemli ve heyecan verici bir yolculuğa çıkarken, Prof. Dr. Ahmet Taşağıl’ın bilgi ve deneyimlerinden yararlanma fırsatını kaçırmayın.


Kütüphanemizde «Eski Türk Tarihi» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«Eski Türk Tarihi» Prof. Dr. Ahmet Taşağıl PDF E kitap indir

Rate article