David S. Kidder, Noah D. Oppenheim «Entelektüelin Kutsal Kitabı»

David S. Kidder, Noah D. Oppenheim «Entelektüelin Kutsal Kitabı» pdf indirYazar(lar) David S. Kidder
Kategori(ler) Felsefe, Deneme, Araştırma, Tarih, Bilim, Din
ISBN 9786055675424
Yıl 2012
Sayfa 372

OKU KITAP INDIR

Entelektüelin Kutsal Kitabı kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Aklınızı ve ruhunuzu besleyecek, dünyayı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir kitap arıyorsanız, Entelektüelin Kutsal Kitabı tam size göre.

Bu kitap, her gün farklı bir konuda bir bölüm okuyarak, bir yıl boyunca bilginizi geliştirmenize yardımcı olacak.

Pazartesi günleri tarihe, Salı günleri edebiyata, Çarşamba günleri görsel sanatlara, Perşembe günleri bilime, Cuma günleri müziğe, Cumartesi günleri felsefeye ve Pazar günleri dine bakacağız.

Bu yolculuk boyunca, Batı medeniyetinin gelişimini, büyük yazarların hayatlarını, dünyanın en etkileyici sanat eserlerini, bilimin harikalarını, müziğin gücünü, felsefe tarihini ve dünya dinlerini öğreneceksiniz.

Her gün yeni bir şey öğrenmek, zihninizi canlı tutmak ve dünyayı daha iyi anlamak istiyorsanız, Entelektüelin Kutsal Kitabı sizin için mükemmel bir kitap.

Bu kitapta neler bulacaksınız?

  • Tarih: Antik Roma’dan Rönesans’a, Sanayi Devrimi’nden günümüze kadar Batı medeniyetinin gelişimini inceliyoruz.
  • Edebiyat: Homeros’tan Shakespeare’e, Dostoyevski’den Virginia Woolf’a kadar dünya edebiyatından en önemli yazarları ve eserlerini keşfediyoruz.
  • Görsel sanatlar: Michelangelo’dan Mona Lisa’ya, Van Gogh’tan Picasso’ya kadar dünyanın en etkileyici sanat eserlerini inceliyoruz.
  • Bilim: Kara delikler, evrim, DNA, kuantum fiziği gibi bilimin en son gelişmelerini öğreniyoruz.
  • Müzik: Mozart, Beethoven, Bach, Chopin gibi müzik tarihinin en önemli bestecilerini ve eserlerini tanıyacağız.
  • Felsefe: Platon’dan Sokrates’e, Descartes’tan Kant’a kadar felsefe tarihinin en önemli düşünürlerini ve fikirlerini öğreneceğiz.
  • Din: İslam, Hristiyanlık, Yahudilik, Hinduizm, Budizm gibi dünya dinlerini ve inançlarını inceliyoruz.

Entelektüelin Kutsal Kitabı, bilginizi geliştirmek, dünyayı daha iyi anlamak ve zihninizi canlı tutmak için mükemmel bir kaynak.

Bu kitabı okumaya karar verirseniz, keyifli okumalar dileriz!


David S. Kidder, Noah D. Oppenheim Entelektüelin Kutsal Kitabı книги kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

David S. Kidder «Entelektüelin Kutsal Kitabı» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

David S. Kidder «Entelektüelin Kutsal Kitabı» online kitap pdf türkçe oku