H. G. Wells «Efendi Uyanıyor»

«Efendi Uyanıyor» H. G. Wells pdf indirYazar(lar) H. G. Wells
Kategori(ler) Siyaset-Politika, Bilim-Kurgu, Edebiyat
ISBN 9786055675660
Yıl 2013
Sayfa 288

OKU KITAP INDIR

Efendi Uyanıyor kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

H. G. Wells’in unutulmaz eseri “Efendi Uyanıyor”, edebiyat tarihindeki ilk distopyalar arasında yer alır. 19. yüzyıl centilmeni Graham’ın hikayesini anlatır. Nadir görülen bir uykusuzluk hastalığından muzdarip olan Graham, sonunda uyumayı başarır, ancak bu kez 200 yıllık bir trans hâline dalacak ve uykusuzlukla mücadele etmek yerine dünyanın en zengin ve en güçlü adamı olarak uyanacaktır.

Graham, uyanışında kendisini bambaşka bir dünyada bulur: Konsey tarafından yönetilen, karanlık ve acımasız bir distopyada. O artık tüm dünyanın tek efendisi ve sahibidir, ancak insanların bir kurtarıcı olarak gördüğü Graham’dan beklenen, toplumu bu despotlardan kurtarmasıdır.

Wells’in bu başyapıtı, fantastik bir maceraya sürükleyen etkileyici bir hikaye sunar. Kitap, günümüzden 114 yıl önce yazılmasına rağmen, global şirketlerin yükselişi, uçakların seyahat amacıyla kullanımı gibi birçok teknolojik gelişmeyi tahmin ederek zamanının çok ötesinde bir eserdir.

“Efendi Uyanıyor”, Wells’in edebiyata getirdiği yenilikçi yaklaşımlarla dikkat çeker. Kitap, politik bilimkurgu ve distopya severler için kaçırılmaması gereken bir eser olarak öne çıkar. Wells’in sarsıcı ve düşündürücü eseri, okurları toplumsal adaletsizlikle boğuşan bir dünyanın derinliklerine sürüklerken, aynı zamanda geleceğe dair tahminleriyle de şaşırtır.


H. G. Wells «Efendi Uyanıyor» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

H. G. Wells «Efendi Uyanıyor» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

H. G. Wells «Efendi Uyanıyor» online kitap pdf türkçe oku