Boris Pasternak «Doktor Jivago»

«Doktor Jivago» Boris Pasternak pdf indirYazar(lar) Boris Pasternak
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9789754066258
Yıl 2014
Sayfa 640
OKU KITAP INDIR

Doktor Jivago kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Boris Pasternak’ın unutulmaz eseri “Doktor Jivago”, yaşanan büyük aşkı ve insanın evrenle ilişkisini eşsiz bir dille anlatır. Roman, özgür ve eşi benzeri olmayan bir aşkı merkezine alır. Ana karakterler Jivago, Lara ve Tonya’nın hayatlarını etkileyen 1917 Rus Devrimi’nin gölgesindeki üç hayatı ustalıkla işler.

Roman, 1956’da SSCB’de yayımlanması uygun bulunmayarak sansürlenmiş, ancak 1957’de gizlice İtalya’ya kaçırılarak ilk kez yayımlanmıştır. Pasternak’ın bu eseri, 1958 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmasına da vesile olmuştur. Kitap, uzun yıllar boyunca eksik veya sansürlenmiş versiyonlarıyla okuyucularla buluşmuş, ancak ilk defa Rusça aslından doğrudan ve eksiksiz olarak çevrilmiştir.

“Doktor Jivago”, 20. yüzyılın ortasında 19. yüzyılın büyük Rus romanının, tıpkı Kral Hamlet’in hayaleti gibi, okuyucuları ziyaret ettiği bir başyapıttır. İtalo Calvino’nun da belirttiği gibi, roman okuyucuda derin duygular uyandırır ve geçmişle gelecek arasında köprü kurar. Bu eşsiz eser, aşk, özgürlük ve evrenle ilişki gibi evrensel temaları işleyerek okuyucuyu derin düşüncelere sevk eder.


Boris Pasternak «Doktor Jivago» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Boris Pasternak «Doktor Jivago» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Boris Pasternak «Doktor Jivago» online kitap pdf türkçe oku