Ali Şeriati «Dine Karşı Din»

«Dine Karşı Din» Ali Şeriati pdf indirYazar(lar) Ali Şeriati
Kategori(ler) Din (İslam), Felsefe-Düşünce
ISBN 9786055482541
Yıl 2013
Sayfa 77
OKU KITAP INDIR

Dine Karşı Din kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Ali Şeriati’nin derinlikli ve çarpıcı analizlerini içeren “Dine Karşı Din” adlı kitap, dinin doğası ve insan ilişkisine dair derin düşüncelere kapı aralıyor. Metinde, şirk dinlerindeki Allah anlayışı ve rablik kavramı üzerine önemli vurgular yapılmaktadır.

Kitap, dinlerin içindeki sahiplik ve yaratıcılık kavramlarının nasıl algılandığını ele alırken, özellikle Nemrud ve Firavun gibi tarihsel figürlerin “rablik” iddialarına odaklanmaktadır. Metin, Firavun’un “Ben sizin en yüce rabbinizim” şeklindeki iddiasını ele alarak, rablik kavramının sahiplik ve egemenlik anlamında kullanıldığını vurgulamaktadır.

Ali Şeriati’nin bu kitabı, dinin insanlar üzerindeki etkilerini derinlemesine inceleyerek, okuyuculara düşündürücü bir perspektif sunmaktadır. Kitap, dinin sadece bir inanç sistemi olmanın ötesinde, toplumsal ve siyasal bir güç olarak nasıl kullanıldığını ve yorumlandığını irdelemektedir.

“Dine Karşı Din” okuyucularına, dinin insanlık tarihindeki rolünü sorgulama ve anlama fırsatı sunarken, tarihsel ve kültürel bağlamda önemli bir çerçeve sunmaktadır. Ali Şeriati’nin akıcı üslubu ve derin düşünce yapısıyla kaleme aldığı bu eser, dinin insan hayatındaki karmaşık etkileşimlerini anlamak isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynak olabilir.


Ali Şeriati «Dine Karşı Din» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Ali Şeriati «Dine Karşı Din» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Ali Şeriati «Dine Karşı Din» online kitap pdf türkçe oku