«Değişen Beynim» Sinan Canan

«Değişen Beynim» Sinan CananYazar(lar) Sinan Canan
Kategori(ler) Bilim
Yıl 2023
Sayfa 346

«Değişen Beynim» Sinan Canan için özet (Açıklama)

Sinan Canan, 1972 doğumlu bir araştırmacı yazar ve bilim insanıdır. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde, doktora eğitimini ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Beyin ve bilim üzerine birçok eser kaleme almış olan Canan’ın “Değişen Beynim” adlı kitabı, bu alandaki en etkileyici çalışmalarından biridir.

“Değişen Beynim”, beyin üzerine yazılan birçok kitabın aksine, yeni ve özgün bakış açıları sunmayı hedefler. Popüler bilim kitaplarında veya bilimsel kaynaklarda kolayca bulamayacağınız bilgiler ve yorumlar bu eserde yer alır. Canan, kitabında beyin ve duyu organlarının nasıl çalıştığını, algılarımızın nasıl oluştuğunu ve bunların hayatımızı nasıl etkilediğini derinlemesine inceler.

Kitabın bir bölümünde Canan, renk ve ses gibi kavramların fiziksel dünyada aslında birebir karşılığı olmadığını vurgular. Bu tip kavramlar, duyu organlarımızın beyne gönderdiği elektrik dalgalarının beyin tarafından yorumlanmış halleridir. Yani, bir ağacın devrilmesi ve ses çıkarması için bir kulak ve bir beyne ihtiyaç duyarız. Aksi halde, ses, renk veya koku gibi kavramlar yok hakkında olur.

Bu tür özgün bakış açıları ile “Değişen Beynim”, beyin ve algılar üzerine düşünmek ve bu konuları daha iyi anlamak isteyen herkes için önerilir. Sinan Canan’ın sade ve anlaşılır dil kullanımı, bu karmaşık konuların daha kolay kavranmasını sağlar.


Kütüphanemizde «Değişen Beynim» kitabını ücretsiz olarak kayıt olmadan okuyabilir veya Portekizce olarak sunulan epub, mobi, pdf gibi formatlardan uygun formatta sms (sms) indirebilirsiniz. e-kitap , Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

«Değişen Beynim» Sinan Canan PDF E kitap indir

PDF

Rate article