David Eagleman «Beynin Gizli Hayatı»

David Eagleman «Beynin Gizli Hayatı»Yazar(lar) David Eagleman
Kategori(ler) Kişisel Gelişim
Yıl 2023
Sayfa 294

OKU KITAP INDIR

Beynin Gizli Hayatı kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

“Beynin Gizli Hayatı” adlı eser, ünlü nörobilimci David Eagleman tarafından kaleme alınmıştır ve beynimizin derinliklerine bir yolculuk sunarak, insan davranışlarının ve psikolojisinin altında yatan bilinçdışı süreçleri aydınlatıyor. Kitap, her gün yaptığımız eylemlerin, düşüncelerimizin ve hislerimizin büyük bir kısmının farkında olmadığımız bir iç dünya tarafından yönetildiğini gösteriyor. Eagleman, beynimizin gizli kısmını, yani buzdağının su altında kalan büyük bölümünü detaylı bir şekilde inceliyor.

Kitapta, sadakat geninden beyin hasarlarına, optik yanılsamalardan striptizcilerin ekonomik kazanımlarına kadar pek çok farklı konuya değinilerek bilimsel araştırmalar ve gerçek hayat vakaları anlatılıyor. Ayrıca, renkleri işitip şekilleri tadabilen sinestezik insanlar gibi nadir görülen nörolojik durumlar üzerine de bilgiler sunuluyor. Eagleman, bu eseriyle beynimizin nasıl çalıştığına dair bizlere çarpıcı bilgiler verirken, aynı zamanda bilincimizin yüzeyinin altında yatan karmaşık yapıyı ve bu yapının davranışlarımız üzerindeki etkisini vurguluyor.

“Beynin Gizli Hayatı”, bilim ve teknoloji dergisi Wired ve Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan gibi pek çok önemli isim tarafından övgüyle karşılanmıştır. Kitap, beynimizin ve bilincimizin sırlarını keşfetmek isteyen herkes için değerli bir kaynak olarak kabul ediliyor ve okurlarına, kendi iç dünyalarını daha iyi anlama fırsatı sunuyor.


David Eagleman «Beynin Gizli Hayatı» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

David Eagleman «Beynin Gizli Hayatı» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

David Eagleman «Beynin Gizli Hayatı» online kitap pdf türkçe oku