Emrah Safa Gürkan «Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri»

«Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri» Emrah Safa Gürkan pdf indirYazar(lar) Emrah Safa Gürkan
Kategori(ler) Tarih
Yıl 2023
Sayfa 400

Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Emrah Safa Gürkan’ın kaleme aldığı “Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri” adlı kitap, Cumhuriyet’in kuruluş döneminin unutulmaz bir panoramasını sunuyor. Bu kitap, sadece bilinen kabulleri değil, aynı zamanda Cumhuriyet’in doğuşuyla ilgili derinlemesine bir anlayışı arayanlar için bir başvuru kaynağıdır.

Kitap, Mustafa Kemal’in Anadolu’ya ilk adımından itibaren karşılaştığı zorlukları, Erzurum ve Sivas Kongreleri’ndeki mücadeleleri ve İstanbul’da yalnız kaldığı anları inceliyor. TBMM’nin Meclis-i Mebusan’ın devamı olduğu gerçeğinden tutun da Milli Mücadele’nin mimarlarının zaferden sonra yaşadığı çatışmalara kadar pek çok önemli noktaya değiniyor.

Gürkan’ın kitabı, sadece zaferleri değil, aksayan planları, kaygan ittifakları ve saklanan niyetleri de içeriyor. Cumhuriyet’in doğuşunun hikâyesini en ince ayrıntısına kadar işleyerek, okuyuculara yorgun bir imparatorluğun nasıl genç bir cumhuriyete dönüştüğünü gösteriyor.

Bu kitap, tarihin tozlu sayfalarını aralayarak, Cumhuriyet’in 100 gününde yaşananları çarpıcı bir şekilde sunuyor. Okuyucular, Emrah Safa Gürkan’ın titiz araştırması ve akıcı üslubuyla, Cumhuriyet’in doğuş sürecini derinlemesine keşfedecekler. “Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri”, okurlara heyecan verici bir tarihi yolculuk sunuyor ve Cumhuriyet’in temellerinin nasıl atıldığını gözler önüne seriyor.


Emrah Safa Gürkan «Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Emrah Safa Gürkan «Cumhuriyetin 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF