Charles Taylor “Seküler Çağ”

Charles Taylor "Seküler Çağ" Yazar(lar) Charles Taylor
Kategori(ler) Kitap | Sosyoloj
Yıl 2024
Sayfa 124

OKU KITAP INDIR

Seküler Çağkitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Bu kitap, 1999 baharında Edinburgh’da verdiğim “Seküler Bir Çağda Yaşamak” başlıklı Gifford Konferanslarından esinlenerek yazılmıştır. Aradan geçen süre zarfında çalışmamın kapsamı genişledi. 1999’daki konferanslar temel olarak kitabın ilk üç kısmını içerirken, IV. ve V. Kısımlar o dönemde ele almak istediğim ancak yeterince derinlemesine inceleyemediğim konular hakkında yazıldı. (Umarım aradan geçen yıllar bu açıdan faydalı olmuştur.) Kitabın hem hacmi hem de kapsamı genişledi. Ancak, kapsam genişlerken kitap hacminin aynı oranda büyümediğini belirtmeliyim. Daha geniş bir kapsam, okuyucuya çok daha kalın bir kitap sunmamı gerektirecekti.

Bu kitapta modern Batı’da genellikle “sekülerleşme” olarak adlandırdığımız sürecin öyküsünü anlatıyorum. Bu süreci netleştirmek için, sık sık atıfta bulunulan ancak hala tam olarak anlaşılmayan bu konuyu açıklamaya çalışıyorum. Ancak, bu süreci tamamen kapsayan ve sürekli bir öykü anlatmam mümkün olmadı; zamanım ve kapasitem bunu gerçekleştirmeye yetmedi.

Okuyucudan isteğim, bu kitabı süreklilik arz eden bir öykü veya argüman olarak değil, birbirlerini açıklayan ve iç içe geçmiş bir dizi deneme olarak görmeleridir. Umarım genel olarak tezimin özü bu kabataslak ele alış biçimimden anlaşılır ve başkalarına argümanı daha da geliştirmek, uygulamak, uyarlamak ve dönüştürmek için çeşitli yöntemler sunar.


Charles Taylor “Seküler Çağ” kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Charles Taylor “Seküler Çağ” ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF