Cengiz Aytmatov «Selvi Boylum Al Yazmalım»

Cengiz Aytmatov «Selvi Boylum Al Yazmalım» pdf indirYazar(lar) Cengiz Aytmatov
Kategori(ler) Roman
Yıl 2021
Sayfa 140

OKU KITAP INDIR

Selvi Boylum Al Yazmalım kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Sevgi neydi?
Sevgi emekti,
Uçuşan yaprak,
Boş bir salıncak.
Emek mi, aşk mı? Süreklilik mi, değişim mi? İkisini de arzulayan, isteyen insanın kaderi ne olabilir?
Kırgız halkının toplumsal ve siyasal geçiş süreçlerinde, kriz anlarında yaşadığı büyük acıları eserlerinde çoktan klasikleşmiş hikâyelerle anlatan Cengiz Aytmatov, Selvi Boylum Al Yazmalım’da da aynı yolu izliyor. Bir yandan birbirini seven ve talihsiz bir olay sonucu yolları ayrılan ve nihayetinde garip bir tesadüfle tekrar karşılaşan iki insanın parçalanmış hayatlarını, aşklarını resmediyor; bir yandan da hızla gelişen teknolojinin ve sanayileşmenin Kırgız toplumu üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi ustalıkla gözler önüne seriyor.


Cengiz Aytmatov «Selvi Boylum Al Yazmalım» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Cengiz Aytmatov «Selvi Boylum Al Yazmalım» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Cengiz Aytmatov «Selvi Boylum Al Yazmalım» online kitap pdf türkçe oku

Rate article