Byung Chul Han «Zamanın Kokusu»

Byung Chul Han «Zamanın Kokusu»Yazar(lar) Byung Chul Han
Kategori(ler) Felsefe
Yıl 2023
Sayfa 350

Zamanın Kokusu kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Byung Chul Han’ın “Zamanın Kokusu” adlı eseri, modern dünyada yaşanan zaman krizini ve bu krizin bireyler üzerindeki etkilerini derinlemesine inceliyor. Han, zamanın artık hızlanmadığını, aksine bir “diskroni” durumunda olduğunu savunuyor. Bu yeni durum, zamanın düzensizliğinden ve ritmik yapıdan yoksun oluşundan kaynaklanan bir tür zamansal bozulmayı ifade ediyor. Yazar, zamanda yaşanan bu dağılmanın insan deneyimleri ve günlük yaşantı üzerindeki karmaşık etkilerini ele alıyor.

Kitap, hızlandığı düşünülen ancak aslında amaçsızca dönen bir zaman çarkında, insanların nasıl bir varoluşsal boşluğa sürüklendiğini tartışıyor. Han, gelecekte insanlığın bu zamansal düğümlenmeyi nasıl çözeceği ve muhtemel yavaşlama süreçlerini de sorguluyor. Eser, modern zaman anlayışının ötesine geçerek, zamanı yeniden düşünme ve onu daha anlamlı bir şekilde yaşama yollarını araştırıyor.

“Zamanın Kokusu”, Byung Chul Han’ın karakteristik düşünsel derinliği ve eleştirel bakış açısıyla, zamanın nasıl bir ağırlık ve hafiflik arasında dalgalanabileceğini, ve insanın zamanla nasıl bir ilişki kurabileceğini sorgulayan bir çalışmadır. Kitap, zamana dair algılarımızı sorgulamamızı ve belki de zamanı daha özgür ve yaratıcı şekillerde deneyimlememizi sağlayacak fikirler sunuyor.


Byung Chul Han «Zamanın Kokusu» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Byung Chul Han «Zamanın Kokusu» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF