Nikolay Vasilyeviç Gogol «Bir Delinin Hatıra Defteri»

«Bir Delinin Hatıra Defteri pdf oku» Nikolay Vasilyeviç GogolYazar(lar) Nikolay Vasilyeviç Gogol
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Edebiyat
ISBN 9786059734684сбн
Yıl 2017
Sayfa 64
OKU KITAP INDIR

Bir Delinin Hatıra Defteri kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Nikolay Vasilyeviç Gogol’un eşsiz eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri”, toplumsal sınıf farklarını ve insan ilişkilerindeki karmaşıklığı trajikomik bir dille işler. Hikaye, kibirli ve zengin bir aristokratın yanında çalışan bir memurun, müdürünün güzeller güzeli kızına aşık olmasıyla başlar. Ancak bu aşk, sınıf farkları ve sosyal statünün etkisiyle karşılıksız kalır ve memur sürekli olarak aşağılanır.

Memurun zaten zorlu olan hayatı, sevdiği kızın başka biriyle evleneceğini öğrenmesiyle iyice karmaşıklaşır. Bu durum, memurun ruh halini daha da bozar ve hayatına farklı bir yön vermesine neden olur. Hikaye, toplumdaki insanlar arasındaki makam ve mevki farklarının insanların karakter ve davranışlarına nasıl sirayet ettiğini anlatırken trajikomik bir atmosferi de başarıyla yansıtır.

“Bir Delinin Hatıra Defteri”, okuyucuyu karakterlerin iç dünyasına çeken ve toplumsal eleştirilerle dolu bir eserdir. Gogol’un mizahi ve derin anlatımıyla kaleme aldığı bu eser, insan doğasının karanlık yönlerini ve toplumun yozlaşmış yapısını gözler önüne serer.


Nikolay Vasilyeviç Gogol «Bir Delinin Hatıra Defteri» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Nikolay Vasilyeviç Gogol «Bir Delinin Hatıra Defteri» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Nikolay Vasilyeviç Gogol «Bir Delinin Hatıra Defteri» online kitap pdf türkçe oku