Herman Melville «Benito Cereno»

Herman Melville «Benito Cereno»  pdf indirYazar(lar) Herman Melville
Kategori(ler) Dünya Klasikleri, Edebiyat, Roman
ISBN 9786054708543
Yıl 2014
Sayfa 134

OKU KITAP INDIR

Benito Cereno kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Herman Melville’ın “Benito Cereno” adlı kitabı, okuyucuları heyecan dolu bir deniz macerasına sürükleyen büyüleyici bir roman. Bu kitap, 1799 yılında geçen gerçek bir hikayeden ilham alıyor ve denizde geçen gizemli olaylarla dolu.

Hikaye, Massachusetts’li Kaptan Amasa Delano’nun önderliğindeki ticaret gemisi ile ilginç bir deniz karşılaşmasıyla başlıyor. Gemileri Şili kıyılarının güney ucuna doğru ilerlerken, küçük ve ıssız St. Maria adasının koyunda karaya otururlar. Kaptan, su temini için bu adaya uğrar, ancak burada tuhaf bir olayın başlangıcı gerçekleşir.

Sabahın erken saatlerinde, Kaptan Delano geminin güvertesine çıkar ve denizde yaklaşan bir yelkenliyi fark eder. Ancak bu yabancı geminin bayrağı yoktur ve geleneklere aykırı davranmaktadır. Bu, Kaptan Delano’yu endişelendirir ve gemiyi yakından izlemeye başlar.

Hikaye, bu gizemli yabancı geminin niyetlerini ve Kaptan Delano’nun yaşadığı şaşkınlığı anlatarak devam eder. Denizin sakinliği ve puslu hava, okuyucuları olayların gizemini daha da artırır. Yabancı geminin manevraları ise hiçbir şekilde anlaşılmaz hale gelir.

“Benito Cereno”, okuyucuları denizdeki bu tuhaf karşılaşmanın içine çekiyor ve her sayfada daha da fazla merak uyandırıyor. Herman Melville’ın ustalıkla işlediği atmosfer ve karakterler, okuyucuları sürükleyici bir yolculuğa çıkarır. Bu kitap, denizcilik dünyasının sırları ve insan doğasının karmaşıklığı hakkında düşündürücü bir hikaye sunar. Detayları keşfetmek için kitabı okumanız gerekecek. “Benito Cereno”, sizi sürprizlerle dolu bir yolculuğa davet ediyor.


Herman Melville «Benito Cereno» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Herman Melville «Benito Cereno» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Herman Melville «Benito Cereno» online kitap pdf türkçe oku