Isaac Asimov «Ben, Robot»

«Ben, Robot» Isaac AsimovYazar(lar) Isaac Asimov
Kategori(ler) Bilimkurgu
Yıl 2023
Sayfa 894

OKU KITAP INDIR

Ben, Robot kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Isaac Asimov’un “Ben, Robot” eseri, bilim kurgu tutkunlarını büyüleyen olağanüstü bir kurgu sunuyor. Bu kitap, içinde 10 farklı robot hikayesini barındırarak sizi bilmediğiniz bir dünyaya davet ediyor.

Kitap, robotların insanlar gibi yaşamın içinde aktif bir rol oynadığı bir geleceği tasvir ediyor. Artık robotlar da haklara, kurallara ve hatta duygulara sahiptirler. Hatta bu robotların bir psikoloğu bile vardır!

“Ben, Robot,” okuyucularını Isaac Asimov’un kalemiyle yaratılan sıra dışı bir dünyaya götürüyor. Kitaptaki 10 robot hikayesi, emekli bir robot psikoloğu olan Dr. Susan Calvin’in gözünden anlatılıyor. Bu hikayeler, robotlarla geçirdiği yıllar boyunca tanık olduğu olaylardan oluşuyor. Dr. Calvin, sadece robotların dünyasına hükmeden bir uzman olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu dünyanın en saygın figürlerinden biri haline geliyor.

Asimov’un Üç Robot Kuralı, bu hikayelerin temelini oluşturuyor. Bu kurallar, bilim kurgu eserlerindeki pek çok geleneksel unsuru alt üst ediyor. En önemlisi, gelecekte robotların insanlığı tehdit edeceği inancını geçersiz kılıyor. Asimov, bu yasalar sayesinde robotların insanlara zarar vermesini engelliyor.

Isaac Asimov, kimya alanında bir bilim adamı olarak doğmuş olsa da, yazarlık kariyeriyle dünya çapında tanınmış bir isim haline gelmiştir. Asimov’un yazdığı kurgular, yaşadığı dönemin çok ötesinde bir vizyona sahiptir. “Ben, Robot” gibi eserleri, yapay zeka ve robotik konularında ileri görüşlülüğünün bir kanıtıdır.

“Ben, Robot,” bilim kurgu türüne yeni başlayanlar için bile çekici olan akıcı bir dili ve sıra dışı kurgusuyla dikkat çekiyor. Bu kitabı kaçırmayın, çünkü sıradışı bir bilim kurgu deneyimi sizi bekliyor!


Isaac Asimov Ben, Robot kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe PDF|MOBI|EPUB indir yandex veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Isaac Asimov «Ben, Robot» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Isaac Asimov «Ben, Robot» online kitap pdf türkçe oku

Rate article