Bebeklik Yayıncılık «Bu Çocuk Aç»

Bebeklik Yayıncılık «Bu Çocuk Aç» pdf indirYazar(lar) Bebeklik Yayıncılık
Kategori(ler) Edebiyat
Yıl 2022
Sayfa 184

Bu Çocuk Aç kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Bilinçli anne ve baba olmak bebeklerin çocukluğa geçişleri ve sonrasındaki çocukluk dönemlerinde çok daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için önem taşımakta.

Çocuklarının beslenme alışkanlıklarını en doğru şekilde takip etmek isteyen anne ve babaların başvurabileceği iki güvenli kaynak olan Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç ve Acıkınca Yer kitapları ihtiyaç duyulan tüm bilgileri sunuyor.

Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç kitabı ek gıda hakkında yer verilen tüm konulara, doktor onaylı 117 bebek ek gıda tarifine, alanında uzman 8 değerli uzmanın anne sütüyle başlayan ve tüm ek gıda serüvenini anlatan yazılarına ve annelerin tavsiyelerine yer verilmiş.

Merhaba değerli anne;

Hamile olduğunu öğrendiğinden beri farklı heyecanlar içerisinde oldun. İçindeki mucizeyi en güzel şekilde büyütebilmek için okudun, araştırdın, öğrendin…

Sonra mucizeni kucağına aldın ve sorumlulukların büyüdü… Etrafında herkes farklı bir şey söylüyordu ve kafan karışıyordu… Bebeğini nasıl büyüteceğin konusunda çelişkilere düştün, yoruldun, üzüldün…

Artık 6. Ay geldi çattı ve bebeğin ek gıda ile tanışacak. Hadi artık tedirginliği bir kenara bırak ve usulca kitabın sayfalarını çevir. Merak ettiğin, öğrenmek istediğin her şey bu kitapta sensin için yazıldı.

Bir anne olarak tecrübelerimi, araştırdığım bilgileri, okuduğum kitapları, değerli uzmanlarımızın tavsiyelerini ve önemli tariflerimi bu kitapta derledim. Artık bir el fenerin var ve ek gıda yolunda karanlık gördüğün alanları beraber aydınlatacağız.

Anne sütü ve ek gıda ile alakalı çelişkileri silip sana yardımcı olmak için buradayız… O halde sana korkutucu, ürkütücü gelen ek gıda sürecini beraber eğlenceli hale getirmeye var mısın?

Hadi o zaman, hoş geldin sevgili anne…

Bebeklerin zihinsel gelişimleri adına sayısız kitap raflarda olsa da ek gıdalar konusunda yeteri kadar kitabın olmadığını –kendim ihtiyaç duyduğum dönemde araştırırken- fark ettim. Ben sadece bir anne olarak önerilerimi, deneyimlerimi, okuduklarımı ve araştırdıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sosyal medyada @beb_ek_gida ismiyle 2017 yılında başladığımız ek gıda serüveninde bizleri yalnız bırakmayan on binlerce takipçimizden gelen yoğun istek üzerine ek gıda hakkında bir başucu kitabı oluşturmak istedik.

Bu kitapta en çok soruları sorular ve cevaplar, ek gıda psikolojisi, bebeklerin ek gıdaya geçişinde izlenmesi gereken yollar, özel bebek yemek tarifleri ve daha birçok önemli konu sizlerle olacak… Sosyal medyada kızıma yaptığım tarifleri paylaşmam ve tariflerin ilgi görmesiyle başladığımız bu yolda çok kısa bir üre içerisinde on binlerce anneye ulaştık. Bir anda aklımıza gelen Beb-Ek-Gıda ismiyle açmış olduğumuz sayfamızın bugünlere gelebileceğini açıkçası düşünmemiştik.

Daha sonrasında uzun uğraşlar, uykusuz geceler ve devamlı yenilenen fikirler ile web sitemizin kurulması bizi daha da yüreklendirdi. Sosyal medyada ek gıda hakkında paylaşım yapan annelerin hemen hepsi ile bir araya gelerek web sitemizde kocaman bir aile olduk. Hızla tarif sayımız, web sitesi üyelerimiz ve blog yazarlarımız arttı. Blog kısmında her biri alanında uzman birçok yazarımızın yazıları yer almaya başladı.

Şimdi tüm bu birikim, bilgi ve deneyimleri bir kitaba aktarıp sizlere sunma vaktimiz geldi. Hayallerimizden biri olan bu kitabı sizlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Başlangıçta sadece kendi kızımın sağlıklı beslenmesi için uğraşırken bugün on binlerce bebeğin çok daha sağlıklı ve faydalı bir şekilde beslenmesi için büyük bir çaba içerisindeyiz. Her gün “Bebeğime ne pişirsem?” diye düşünen annelerimize sitemizde ve sayfamızda binlerce seçenek sunmanın sevincini yaşıyoruz. Aynı zamanda annelerimizden gelen soru ve yorumlar sayesinde sürekli bir araştırma içerisindeyiz. Çünkü hepimiz anneyiz ve bebeklerimize faydalı olmaya, sağlıklı bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz.

Bebek beslenmesi uzmanlık isteyen bir alan… Her besinin farklı bir pişirme şekli ve bebeğe verilmesinin uygun olacağı farklı aylar var. Ben bir uzman değilim, fakat her adımımı sitemizdeki uzmanlarımıza danışarak atıyorum. Bu kitabın anne tavsiyesi olduğu unutulmadan, tüm tarif ve bilgileri doktorunuza danışarak uygulamanızı tavsiye ederim.

Her zaman dediğim gibi “Tarif bizim tercih sizin.”

Biliyorum ki ek gıda konusu sizi bir hayli endişelendirmekte… Gözünüz gibi baktığınız bebeğiniz için artık farklı besinlere merhaba deme vakti geldi. Bu konuda hassas davranmanız güzel fakat kendinizi stres altında hissetmeden ek gıda serüveninde eğlenmeye var mısınız?

Emin olun siz bu süreçte pozitif olursanız bebeğinizden de olumlu yanıtlar alacaksınız. Bu kitap sayesinde artık tüm kuşkularınızdan sıyrılacak ve ek gıda yolunda içiniz rahat ilerleyeceksiniz.


Bebeklik Yayıncılık «Bu Çocuk Aç» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Bebeklik Yayıncılık «Bu Çocuk Aç» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF