Arthur Schopenhauer «İsteme ve Tasarım Olarak Dünya»

Arthur Schopenhauer «İsteme ve Tasarım Olarak Dünya» pdf indirYazar(lar) Arthur Schopenhauer
Kategori(ler) Felsefe
Yıl 2005
Sayfa 318

OKU KITAP INDIR

İsteme ve Tasarım Olarak Dünya kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Ama araştırmalarımdan çıkan büyük buluş Schopenhauer’di… Evrenin temellerinde her şeyin en iyi olmadığını gören en az bir filozof vardı… Schopenhauer’in karanlık dünya resmini tamı tamına onayladım; ama soruna getirdiği çözümü onaylamadım…
C.C. Jung

Schopenhauer’in bireyler konusunda söyledikleri onların kör bir var olma, esenlik isteğinin dile gelişi olduğu şimdi tüm dünyadaki toplumsal, siyasal, ırksal gruplarda gözle görünür oluyor. Onun öğretisinin bana gerçeğe uygun bir düşünce gibi görünmesinin bir nedeni de bu. Yanılsamalardan bağımsız oluşu onun aydınlanmış politikalarla paylaştığı bir şey. Dünyanın Schopenhauer’inkilerden daha fazla gerek duyduğu pek az düşünce var. Toptan umutsuzlukla yüzleştikleri için başka umutlardan daha fazlasını bilen düşünceler.
Max Horkheimer


Arthur Schopenhauer «İsteme ve Tasarım Olarak Dünya» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Arthur Schopenhauer «İsteme ve Tasarım Olarak Dünya» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Arthur Schopenhauer «İsteme ve Tasarım Olarak Dünya» online kitap pdf türkçe oku

Rate article