Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı»

Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı» pdf okuYazar(lar) Peter Wohlleben
Kategori(ler) Araştırma, Bilim, İnceleme
ISBN 9786056636325
Yıl 2023
Sayfa 272

Ağaçların Gizli Yaşamı kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Peter Wohlleben’in “Ağaçların Gizli Yaşamı” adlı kitabı, ağaçların sıradan bitkiler olmadığını ve aralarında karmaşık bir sosyal ağ bulunduğunu gözler önüne seriyor. Ormancı yazar Peter Wohlleben, bilimsel araştırmalar ve kişisel gözlemlerine dayanarak ağaçların yaşamlarının derinliklerine iniyor ve okuyuculara ağaçlar hakkında hiç düşünmedikleri bir bakış açısı sunuyor.

Wohlleben’e göre, ağaçlar sadece kökleri toprakta değil, aynı zamanda birbirleriyle de iletişim kuruyorlar. Ağaç ebeveynleri, yavrularıyla etkileşimde bulunuyor ve onların büyümelerine destek oluyorlar. Ayrıca, ağaçlar arasında tehlikeleri ve hastalıkları birbirlerine bildirdikleri bir tür iletişim ağı bulunuyor. Bir ağaç hasta veya acı çeken bir diğer ağaca besin gönderebiliyor.

Bu kitap, ağaçların dünyasına daldığınızda karşınıza çıkacak sıradışı bir gerçeği açığa çıkarıyor. Ağaçların karmaşık sosyal ilişkiler kurduğu, birbirleriyle iletişimde olduğu ve bir tür toplumsal organizasyona sahip olduğu fikri, sizi doğanın mucizeleri hakkında düşünmeye teşvik edecek.

“Ağaçların Gizli Yaşamı”nı okuduktan sonra, ormanlara ve ağaçlara bakışınız sonsuza dek değişebilir. Bu kitap, doğanın gizemlerine meraklı herkese ilham verecek bir eserdir.


Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Peter Wohlleben «Ağaçların Gizli Yaşamı» ücretsiz PDF E-kitap indir (oku)

PDF