Aldous Huxley «Cesur Yeni Dünya»

Aldous Huxley «Cesur Yeni Dünya» pdf okuYazar(lar) Aldous Huxley
Kategori(ler) Roman, Dünya Klasikleri, Bilimkurgu, Edebiyat
ISBN 9789756902165
Yıl 2013
Sayfa 266
OKU KITAP INDIR

Cesur Yeni Dünya kitabı için yayınlanan açıklama ve basıl bülteni

Aldous Huxley’in “Cesur Yeni Dünya” adlı eseri, sizi 632 yılına, “Ford’dan Sonra” adı verilen bir dünyaya götürüyor. Bu cesur yeni dünyanın insanları, Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi’nin kapısında yazılı olan “Cemaat, Özdeşlik, İstikrar” ilkesine göre üretilirler. Bu toplumda, kadınların döllenmesi ayıp ve yasak olduğu için “annelik” ve “babalık” gibi kavramlar pornografik olarak kabul edilir. Toplumsal istikrar, hipnopedya adı verilen uyku eğitimi ile sağlanır. Hipnopedya sayesinde herkes mutludur; herkes çalışır ve herkes eğlenir. “Herkes herkes içindir.”

Ancak “Cesur Yeni Dünya,” sadece geleceği karamsar bir şekilde tasvir etmekle kalmaz, aynı zamanda bireyin varlığının önemini vurgular. Huxley, bu eserinde ütopyaların sıkıcı anlatımından sıyrılıp sağlam bir üslupla okuyucuyu etkileyen bir yolculuğa çıkarır. Kitap, ardılları için bir standart oluşturmanın ötesine geçer ve sizi düşünmeye teşvik eder. İnsan doğasını ve toplumu sorgularken, okuyucuyu derin düşüncelere sevk eder. “Cesur Yeni Dünya,” sizi hem düşündürecek hem de sürükleyici bir şekilde eğlendirecek bir başyapıttır. Bu kitabı okuyarak, geleceğe dair derin düşüncelere dalacak ve Huxley’in vizyonunun tadını çıkaracaksınız.


Aldous Huxley «Cesur Yeni Dünya» kitabını El-Kitap.org adresinden can ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir veya online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) veya iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne hakkında olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Özet ve hazırladığımız kitap hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

Aldous Huxley «Cesur Yeni Dünya» ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF

Aldous Huxley «Cesur Yeni Dünya» online kitap pdf türkçe oku